2039/74
Rococo spejl i ramme af forgyldt træ, gennembrudt top udskåret med rocailler og bladværk, originalt facetslebet spejlfelt. 18. årh.s midte. H. 90. B. 40.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre revner i træet i toppen.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag