1314/​1575

75 dele bestik af sølv. Vægt ca. 2005 gr. Samt kagespade med skaft af sølv. Delvis 19. årh. (76)

Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere dele med graveringer. Flere dele “11 lødig”

Varia, 4. april 2013

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
4.000 DKK