1314/1575
75 dele bestik af sølv. Vægt ca. 2005 gr. Samt kagespade med skaft af sølv. Delvis 19. årh. (76)
Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere dele med graveringer. Flere dele “11 lødig”
Varia, 4. april 2013
Vurdering
Hammerslag