2103/942
Dansk snedkermester
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med lysegråt stof.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Sæde med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag