Nivelleringsinstrument af messing, på justerbar trepas. I tilhørende transportkasse af træ. Kasse med etiket fra. R. & A. Tibaut, Bruxelles. Ca. 1900. H. 18. L. 34.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Transportkasse med revner og ormehuller, nøgle og nøglehulsbeslag mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
25 bud