2108/704
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Fantasiens Slot”. Sign. Chp 1968. Bog med 12 litografier af Carl-Henning Pedersen. Tekst af Gunnar Jespersen. Hans Reitzels Forlag. Bladstørrelse 32×24.
Original stand.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud