2415/​871

Rud. Rasmussen

Fritstående tre-personers sofa med stel af cubamahogni, betrukket med sort møbelstof. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. 1930'erne. L. 201.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Senere betræk.

Moderne kunst og design, 9. april 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK