2416/169
Engelsk maler, 19. årh.
Marine med sejlskibe under en lavthængende sol. Sign. [?] Dawson 1864. Olie på træ. 24,5×35,5.
Enkelte meget minimale retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag