1949/437
Dansk empirespejl i ramme af delvist forgyldt mahogni. Ca. 1810. H. 142. B. 42.
Restaureret. Opforgyldt. Begge spejlglas noget spættede pga alder.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. december 2019
Vurdering
Hammerslag