2125/182
Tysk fad af sølv, gennembrudt dekoration med fugle , frugter og blomster, spejl med putti. 19. årh. Vægt 362 g. L. 29 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud