12126/71
Hans Kruuse (f. Odense 1893, d. Frederiksberg 1964)
Bymotiv. Sign. H. Kruuse. Olie på lærred. Rammemål 44×56.
Mindre krakeleringer. Én reparation/lap på bagsiden.
Kunst, antikviteter & design, 1. juli 2021
Vurdering
Hammerslag