12031/136
Dansk møbeldesign
Sofabord med top af teak, stel af eg med underliggende hylde af flet. H. 53,5. L. 122. B. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Falmet. Ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag