2435/​754

Th. Valentiner

Justérbar standerlampe med stel af patineret messing. Kegleformet skærm af blålakeret, perforeret metal. Model THV-376. Udført 1960'erne for Poul Dinesen. H. 133.

Stand

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?