2434/249
Christian Berthelsen (f. Føhr 1839, d. København 1909)
Parti fra Svendborg Sund. Sign. monogram. Olie på lærred. 31×59.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud