1708/186
Lille fransk regence spejl i ramme af forgyldt og udskåret træ. 18. årh.s begyndelse. H. 60. B. 33.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Reparation på toppen. Senere spejlfelt.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag