2139/784
“Tempelvasen”. Firsidet vase af stentøj modelleret med bibliske motiver i relief. Dekoreret med Sung glasur. Sign. Jais, 2964. Kgl. P. H. 21. B/L. 16,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mangler låg.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag