2432/​661

“Flowerpot”. Et sæt på seks pendler af blå emaljeret metal. Formgivet 1968. Udført og mærket hos Louis Poulsen. 1970'erne. Diam. 22. (6)

Litteratur: Verner Panton, The Collected Works, s. 288.

Enkelte ridser og mærker. Let brugsslitage. Enkelte minimale afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

815067 3.200 DKK
1020704 3.000 DKK