12203/​104

Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)

Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)

To kompositioner. Usign. Litografier i farver, trykt af Mourlot 1972. Indsat i bogen XX Siecle Panorama 1972. Bladmål 31,2×24,3. Uindrammede. (2)

Afbildet i Esteves værkfortegnelse som PEM # 62.

Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag