2441/1120
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.13 ct. Vægt ca. 9 g. B. 10 mm. Str. ca. 52.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Fremstår med nogle ridser på ringskinne samt to sorte mærker.
Vurdering
1152554 |