1639/549
Kristian Dahlgaard Larsen (f. Sønderborg 1958)
“UT”, 2004. Usign. Skulptur i patineret kobber. H. 40.
Proveniens: Asbæk.
Moderne kunst og design (udskudt), 30. september 2016
Vurdering
Hammerslag