1949/​670

Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)

Komposition. Sign. Appel 74, 15/110. Litografi i farver. Bladstørrellse 71×102.

Papiret er gulnet. Håndteringsmærker, samt mærker - formentlig fra montering - langs kanterne. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 3. december 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK