Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Komposition. Sign. Appel 74, 15/110. Litografi i farver. Bladstørrellse 71×102.
Papiret er gulnet. Håndteringsmærker, samt mærker - formentlig fra montering - langs kanterne. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. december 2019