Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Marine med skibe i høj sø. Sign. Chr. Benjamin Olsen 1918. Olie på lærred. 42×34. Uindrammet.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer.