921/​463

A. R. Penck (f. Dresden 1939, d. Zürich 2017)

“Skulptur”, 1987. Sign. A.R. Penck. Tuschlavering og oliekridt på papir. Bladstørrelse 60×88,5.

Proveniens: Galleri Susanne Ottesen., København.

Enkelte mindre afskalninger. Papiret er løst monteret langs kanterne. Herudover god original stand. Undersøgt i ramme.

Moderne malerier, 11. juni 2024

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag