1813/87
A. P. Madsen (f. København 1822, d. sst. 1911)
“Rostgaards Kilde ved Skotterup”. Sign. A. P. M 1880. Olie på lærred monteret på træ. 31×49.
Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag