Anton Rooskens (f. Griendtsveen 1906, d. Amsterdam 1976)
Uden titel, opus No. 161. Sign. Rooskens 67. samt sign. på bagsiden Anton Rooskens, Krusemanstr. 18, A'dam. Olie på lærred. 100×120
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020