1847/​1585

Et par franske rokokoform kandelabre af forgyldt bronze, støbte med rocailler og kæmninger, hver med to svungne lysarme. 19. årh. H. 25 cm. (2)

Aldersrelaterede spor og mærker.

Varia, 22. november 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK