2046/​813

Dansk design

Bordlampe med stel af sortlakeret metal og børstet aluminium. 1960erne. H. 43.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med mindre buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design (udskudt), 12. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK