2046/813
Dansk design
Bordlampe med stel af sortlakeret metal og børstet aluminium. 1960erne. H. 43.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med mindre buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 12. november 2020
Vurdering
Hammerslag