Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
Kystparti med store klipper, antageligt fra Capri. Sign. Holger H. Jerichau. Olie på lærred. 24×38.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.