2138/688
Mogens Vantore (f. København 1895, d. Helsinge 1977)
Gadeparti fra Paris. Sign. Vantore, Paris. Olie på lærred. 75×87.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag