2138/​38

Gudsmoder med Jesusbarnet. Tikhvinskaja. Russisk ikon. Tempera på træ. 19. årh. 22×18.

Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK