2138/38
Gudsmoder med Jesusbarnet. Tikhvinskaja. Russisk ikon. Tempera på træ. 19. årh. 22×18.
Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag