Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
Bouquet des fleurs (La Paix), 1958. Sign. Picasso, 30/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 65,5×50. Uindrammet.
Litteratur: Czwiklitzer 130.
Papiret er gulnet en del, farverne er falmede, der er tape pletter på bagsiden, og arket er blevet krøllet sammen, hvilket resulterer i de talrige folder over hele papiret.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
34 bud