2433/167
Solitærsæt af sølv, kantet form, bestående af tekande, H. 10 cm sættebakke L/B. 28,5 cm, sukkerskål og flødekande. Stemplet O.R. (Otto Rasmussen). Vægt 895 g. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
818051 |