900/​385

Ásgrímur Jónsson (f. Árnessysla 1876, d. Reykjavik 1958)

Thingvallavatn, Island. Sign. Asgrimur J. Olie på lærred. 76×92.

NB: New title: Ásgrímur Jónsson: View over Þingvallavatn, Iceland. Signed Asgrimur J. Oil on canvas. 76×92 cm.

Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021

Vur­dering

100.000–125.000 DKK

Hammerslag

65.000 DKK