900/385
Ásgrímur Jónsson (f. Árnessysla 1876, d. Reykjavik 1958)
Thingvallavatn, Island. Sign. Asgrimur J. Olie på lærred. 76×92.
NB: New title: Ásgrímur Jónsson: View over Þingvallavatn, Iceland. Signed Asgrimur J. Oil on canvas. 76×92 cm.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021
Vurdering
Hammerslag