Charles Daniel Ward (f. 1872, d. 1935)
Skitse til “Spring in the garden”. 1934. Sign. Char. D. Ward, 1929. Olie på lærred monteret på plade. 40×30. Uindrammet.
Behov for let overfladerensning.