1946/6010
Pia Arke (f. Kap-Tobin, Østgrønland)
“Blå”, 1996. Unika. 51,5×62 cm. + Uden titel. Signeret Pia Arke på bagsiden. C-print på Kodak Professional Paper. 17,3×12,5 cm. I konvolut tilsendt Jarl Borgen fra Pia Arke. (2)
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling (PBS 230).
BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019
Vurdering
Hammerslag
25 bud