2446/​280

To 'Pepita' lommelærker af klart glas, én med lodrette optiske striber. Holmegaard/Kastrup. 19. årh.s sidste halvdel. H. 13,6 og 14,5 cm. (2)

Proveniens: Ingeniør Arthur Erik Rasmussen

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK