2439/1804
Christian Hvidt (f. 1946)
Sæt på ti armstole af mahogni. Sæde og ryg betrukket med lysebrunt, farvet skind. Model 420. Udført hos Søborg Møbler. (10)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak.
Eftersyn
I
Glostrup
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
959679 | ||
909535 | ||
959679 (Autobud) | ||
1164188 | ||
959679 |