2250/237
Frugtbestik af pletsølv med skafter af perlemor, ialt 12 par. I æske af mahogni. England. Sen 19. årh.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Hjørne af æske forskudt.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag