1831/145
P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
“To Skagensdrenge”. Tryksign. P. S. Krøyer Skagen 92. Litografi i farver. Lysmål 27,5×33,5.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud