2442/1156
Diamantarmbånd af 10 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 14,5 g. B. 5 mm. L. 18,8 cm.
Stemplet 585 for 14 kt. guld men tester kun op til 13 kt. guld.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering