2131/103
Robert Panitzsch (f. Mecklenborg 1879, d. København 1949)
To kvinder optaget af et brev i en blomstrende forhave. Sign. Rob. Panitzsch 1919. Olie på lærred. 86×69,5.
Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag