12137/41
Norsk lågkrus af birkerod, låg skåret i lavt relief, fire fodstykker. 18/19. årh. H. 20 cm.
Aldersrelaterede spor, tørrevner, afslag på fodstykke, røglugt.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag