2142/914
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Et sæt på otte stole af bøg, ryg med vertikale tremmer. Model J 42. Formgivet 1940–1950érne. Udført for FDB. (8)
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
65 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||