1948/491
Solur af irret kobber. Sokkel af kunststen. Guldbryllupsgave. Dateret 1939. H. 150. Diam. 50.
Proveniens: Fynsk herregård.
Patina. Base med enkelte mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud