2032/727
Bordlampe af klart, hvidt, violet, rosa, grønt og blåt matteret glas. Montering med vindrueblade og skærmholder af patineret metal. Skærm og lampefod sign. med syrepen Le Verre Francais med Lorrainekorset. H. 42.
Fremstår med brugspatina, herunder ridser, mærker og an anelse smuds.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud