2043/232
Samling knive og gafler, bestående af sæt med kniv og gaffel, fransk gaffel, Paris ca. 1770 samt et par og enkelt gaffel. Utydelige stempler. 18. årh. Vægt 330 g. L. 18,5–22 cm. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Dele med graveringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag