12114/222
Axel Peder Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972, Dansk maler, primært landskabsmaleri)
Landskab. Sign. Axel P.J. Olie på lærred. Lysmål 49×63. Rammemål 70×83.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag