2427/194
Tysk lågkrus af stentøj med præget reliefdekoration, tinmonteret låg af bemalt porcelæn, 19. årh. H. inkl. låg/gæk 16 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Låg med gennemgående revne.
Vurdering