2103/665
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“The Green Bird”, 1962. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 69×52.
Litteratur: Sorlier s. 40
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
37 bud