1703/1526
Kaffeservice af sølv, bestående af kaffekande, flødekande og sukkerskål, rigt dekoreret i vikingestil. København, 19. årh. Vægt 1060 gr. H. 9,5–27 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
25 bud