2110/666
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Udstillingsplakat fra Galerie Jeanne Bucher, Paris. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 80×57.
Litteratur: Van de Loo nr. 362.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud